راهنمای سرمایه گذاری برای ازدواج

636 نفر 5 دقیقه
سرمایه گذاری برای ازدواج - مدیریت ثروت مانو

ازدواج یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی است که جوانان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. ازدواج نیز مانند بسیاری از وقایع دیگر یکی از مراحل زندگی است که برای برخی افراد زودتر و برای برخی دیرتر اتفاق می‌افتد اما آن چه اهمیت دارد برنامه‌ریزی صحیح و تصمیم‌گیری‌های درست است. مسلما افرادی که سرمایه گذاری برای ازدواج خود را از چند سال قبل شروع می‌کنند، با آرامش خاطر بیشتری، از مشکلات اول ازدواج عبور می‌کنند.
پروسه ازدواج شامل مراحل مختلفی است که هر یک هزینه‌های خاص خود را دارد و به برنامه‌ریزی اقتصادی و سرمایه‌گذاری احتیاج دارند. ازدواج چه در حالتی که طبق سنت‌ها و آداب و رسوم و مراسم‌های مختلف انجام شود چه زمانی که بدون برگزاری هر گونه مراسمی انجام شود، به سرمایه نیاز دارد. بنابراین سرمایه گذاری برای ازدواج مسئله‌ای است که از مدت‌ها قبل باید برای آن آمادگی داشت.

هزینه‌های ازدواج

در صورتی که قصد دارید ازدواج و مراسم‌های مربوط به آن را طبق سنت‌ها و رسوم قدیمی برگزار کنید هزینه‌های شما بیشتر خواهد بود و لازم است سرمایه بیشتری داشته باشید. هزینه‌ی مراسم‌ها و همینطور خریدهای عروس و داماد و خرید وسایلی که برای شروع زندگی مشترک لازم است را می‌توانید به طور تقریبی محاسبه و برآورد کنید اما اگر در پی کاهش هزینه‌ها هستید، ‌می‌توانید مراسم‌ها و خریدهای غیرضروری را از برنامه خود حذف و با یک مراسم ساده زندگی مشترک خود را شروع کنید.
در نظر داشته باشید برنامه‌ریزی و سرمایه گذاری برای ازدواج امری است که باید پیش از شروع پروسه انجام شود بنابراین به خاطر داشته باشید که پیش از خواستگاری و ازدواج راه و روش مناسبی برای سرمایه‌گذاری پیدا کنید. در ابتدای امر شما می‌توانید از تسهیلات بانک تحت عنوان وام ازدواج استفاده کنید. بانک مبلغ مشخصی را به عنوان وام ازدواج به هر یک از طرفین می‌دهد که این مبلغ معمولا برای خرید لوازم مورد نیاز یا سرمایه‌گذاری برای خرید یا رهن مسکن و کارهایی از این قبیل در نظر گرفته می‌شود که معمولا نمی‌تواند تمام موارد را پوشش دهد.

پس‌انداز پیش از ازدواج

اگر پیش از شروع پروسه ازدواج به فکر پس انداز یا سرمایه گذاری هستید، می‌توانید به خرید سکه و طلا به عنوان یکی از گزینه‌های کاربردی فکر کنید. علاوه‌براینکه، خرید طلا به عنوان پس‌انداز طولانی مدت گزینه‌ی مناسبی است، به عنوان هدیه نیز می‌توان از آن استفاده کرد.
اگر توان مالی کافی داشته باشید، سرمایه‌گذاری در املاک نیز مانند طلا علاوه بر حفظ ارزش دارایی، بعد از ازدواج نیز شما را چندین قدم جلو می‌اندازد. در صورتی که سرمایه‌تان را صرف خرید خانه کنید در آینده می‌توانید در همان خانه زندگی کنید یا با فروش خانه سرمایه لازم برای انجام کارهای دیگر را به دست آورید. فراموش نکنید یکی از دغدغه‌های اصلی و مهم در پروسه‌ی ازدواج مسئله‌ی مسکن است و داشتن مسکن یکی از مشکلات و موانع اصلی را برطرف می‌کند.

سرمایه گذاری آنلاین، ضامن نقدشوندگی مدیریت ثروت مانو

سرمایه گذاری در بورس

سرمایه‌گذاری در بورس و بازار سرمایه نیز یکی از راه‌هایی است که اگر با استراتژی و حرفه‌ای انجام شود می‌تواند، در زمان ازدواج شما را شگفت‌زده کند و خیال شما را از خیلی از هزینه‌ها راحت کند. فراموش نکنید که هر یک از روش‌های سرمایه‌گذاری میزان ریسک مخصوص به خود و برخی روش‌ها ریسک کمتر و برخی ریسک بالاتری دارند.
بهتر است پیش از شروع سرمایه گذاری تمام روش‌های سرمایه گذاری مناسب ازدواج را به دقت بررسی کنید و روشی که با میزان سرمایه، شرایط فردی و روحیات شما متناسب است را انتخاب و سرمایه گذاری را آغاز کنید.‎

سخن پایانی

سامانه مدیریت ثروت مانو، شرایطی را فراهم کرده است که افراد با هر سطح از دانش مالی و بدون نیاز به صرف زمان بابت تحلیل و رصد اخبار و مولفه‌های اقتصادی، متناسب با درجه ریسک‌پذیری خود، بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری را به صورت غیرمستقیم انتخاب کنند.

  • انتشار

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ نظری برای این مطلب نوشته نشده، شما اولین نفر باشید.