مدیریت ثروت، راهکاری برای سرمایه گذاری موفق

897 نفر 5 دقیقه
سرمایه گذاری موفق - سبدگردانی اختصاصی مانو

افراد در طول زندگی خود همواره می‌­بایست برای نیازهای اولیه خود مثل خوراک، پوشاک، مسکن – طبق هرم مازلو – برنامه­‌ریزی و پاسخ مناسب داشته باشند. یکی دیگر از این نیازها، امنیت مالی است که اگرچه در مرحله بالاتری قرار می‌­گیرد اما در صورت خدشه‌­دار شدن، دیگر نیازهای جسمی و روحی فرد را تحت تاثیر قرار می‌­دهد. سرمایه گذاری موفق موضوعی است که در افزایش امنیت مالی نقش بسزایی ایفا می­‌کند. اما سوال اینجاست که آیا برای پاسخ به این نیاز باید به هر ریسمانی متوسل شد و از هر روشی که پیشنهاد شد استفاده کرد؟

با توجه به اینکه برای جمع شدن سرمایه‌­تان زحمت­‌های زیادی متحمل شده‌­اید و قطعا رشد آن برای شما اهمیت دارد، پاسخ­تان احتمالا خیر است.

مثلث زمان، تخصص و تکنولوژی

واقعیت این است که سرمایه‌­گذاری را باید یک تخصص در نظر گرفت. اما در شرایط تورمی اقتصاد کشور که هر سال ارزش پول کشور کاهش قابل توجهی را تجربه می­‌کند، ممکن است برای متخصص شدن در حوزه‌های مختلف اقتصاد و سرمایه­‌گذاری، زمان کافی وجود نداشته باشد.

به همین دلیل، خیلی از افراد سپرده‌­های بانکی را برای سرمایه­‌گذاری انتخاب می­‌کنند چرا که نیاز به تخصص آنچنانی ندارد و ریسک زیادی هم متوجه آنها نخواهد شد و یا از سر ناچاری، اسیر هیجاناتی می­‌شوند که سرمایه خود را که با هزاران زحمت جمع کرده‌­اند، در هر مسیر پرخطری قرار می­‌دهند. اینکه آیا این روش­‌های سرمایه‌گذاری کار درستی است یا خیر، در ادامه به آن پرداخته می­‌شود.

خوشبختانه در کشور ما، ابزارهای متنوعی برای سرمایه‌­گذاری وجود دارد، ابزارهایی مثل سپرده‌­های بانکی، سهام شرکت­‌های بورسی و فرابورسی، انواع صندوق­‌های سرمایه‌­گذاری، اوراق با درآمد ثابت، دلار، طلا و سکه، مسکن، ارزهای دیجیتال و ده‌­ها ابزار دیگر که هر کدام از آنها ویژگی‌­ها، مزایا و معایب خاص خودشان را دارند.

در یک طرف، بازار رمزارزهایی مثل بیت کوین قرار دارد که باوجود سود بالایی و چه بسا درآمد دلاری که ممکن است ایجاد کند، بازاری به شدت پرریسک است و باعث خروج ارز از کشور می‌­شود.

ابزارهای سرمایه گذاری، سرمایه گذاری موفق ، مدیریت ثروت مانو

 

از طرف دیگر، سرمایه­‌گذاری در سپرده‌­های بانکی، ریسک بسیار پایینی دارد و سرمایه‌­گذاران مطمئن هستند که ماهیانه درآمد ثابتی خواهند داشت؛ ولی با توجه به تورم سالیانه و درصد بازدهی که این سپرده‌­ها دارند، احتمالا در بلندمدت استفاده از این روش به تنهایی پاسخگوی کاهش ارزش پول نخواهد بود و به دنبال آن نمی‌توان انتظار داشتن تجربه سرمایه گذاری موفق داشت.

برای تجربه سرمایه گذاری موفق موارد زیادی را باید در نظر گرفت که از جمله آنها می‌­توان به شرایط اقتصادی و درجه ریسک‌پذیری افراد اشاره کرد. اما حداقل ویژگی که ابزارهای سرمایه­‌گذاری باید داشته باشد این است که بتواند تورم سالیانه را پوشش دهد.

حال که نیاز به سرمایه‌­گذاری را دانستیم؛ چگونه با این چالش برخورد کنیم که برای سرمایه­‌ گذاری موفق در ابزارهای متنوع باید متخصص بود و در عین حال ممکن است برای تحلیل و بررسی فاکتورهای اقتصادی زمان کافی نداشته باشیم، راه حل را در کجا جستجو کنیم؟

مانو، سامانه هوشمند مدیریت ثروت

سامانه مدیریت ثروت مانو را می‌­توانید مشاور سرمایه‌­گذاری خود در نظر بگیرید که به دنبال پاسخ به این چالش است. مانو، با هدف سرمایه‌گذاری مولد همه اقشار جامعه، سامانه‌ای منحصربه‌فرد طراحی کرده است که افراد با هر سطح از سرمایه و دانش مالی، متناسب با روحیه و شرایط مالی خود، از فرصت‌های سرمایه‌گذاری بهره‌مند می­‌شوند.

تیم مانو در راستای افزایش بهره‌­وری و عملکرد سرمایه­‌گذاری، از تجربه و تخصص افراد فعال در حوزه‌­های اقتصادی و مالی، هوش مصنوعی، ریاضی و کامپیوتر استفاده می­‌کند. این تیم با استفاده از ابزارهای مدرنی که در اختیار دارد به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته، تمام تلاش خود را می‌­کند که بهترین گزینه­‌های سرمایه‌­گذاری را برای مشتریانش انتخاب کند.

در واقع، مشتریان مانو با انتخاب طرح­‌های سرمایه‌­گذاری، متناسب با شرایط اقتصادی و ریسک‌­پذیری خود، به صورت غیرمستقیم در یک سرمایه‌­گذاری حرفه­‌ای و تخصصی وارد می‌­شوند. در واقع محاسبه‌گر مانو با توجه به میزان سرمایه و مدت زمانی که برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته‌ می‌شود، طرح مناسب را پیشنهاد می‌کند.

سیستم پیشنهاد طرح سرمایه گذاری مانو

 

نقدشوندگی بالا، مشاهده لحظه­‌ای دارایی، ضامن نقدشوندگی بانک سامان، معافیت مالیاتی، سرمایه­‌گذاری شفاف و پشتیبانی 24 ساعته و حتی در روزهای تعطیل را می‌­توان از دیگر مزایای سرمایه­‌گذاری در مانو عنوان کرد.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که برای سرمایه­‌گذاری همواره باید به اصولی پایبند بود که مواردی از قبیل سرمایه‌­گذاری با پول مازاد، داشتن استراتژی­‌های سرمایه‌­گذاری، تشکیل سبدی از ابزارهای سرمایه‌گذاری برخی از مهمترین آنهاست که در مقاله‌­ای تحت عنوان اصول سرمایه‌گذاری موفق آورده شده است.

پاسخ برخی از سوالات خود در مورد طرح‌­های سرمایه‌­گذاری مانو را می‌­توانید در صفحه سوالات متداول مانو مشاهده کنید، علاوه‌­براین تیم پشتیبانی مانو نیز، 24 ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

  • انتشار

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ نظری برای این مطلب نوشته نشده، شما اولین نفر باشید.