8 ماه قبل

۱۰ ویژگی یک سرمایه‌ گذار موفق

388 نفر 5 دقیقه
ویژگی سرمایه گذاری - موفق - بورس - مانو

هر چند، برای استفاده از فرصت‌ها هیچ وقت دیر نیست اما معمولا افرادی که از دوران جوانی به فکر سرمایه‌گذاری و آینده‌نگری می‌افتند، شانس بیشتری برای تبدیل شدن به یک سرمایه‌ گذار موفق خواهند داشت.

هیچ وقت دیر نیست اما !!

برخی افراد به علت داشتن پس‌انداز و سرمایه‌گذاری که والدینشان در زمان کودکی برای آن‌ها انجام داده‌اند، می‌توانند این کار را آسان‌تر و با دردسر و پیچیدگی‌های کمتری انجام دهند؛ با این حال، ممکن است افراد زیادی هم باشند که این شرایط را نداشته باشند و در سنین بالاتر و با سرمایه اندک شروع به سرمایه‌گذاری کنند.

فراموش نشود که پس‌انداز و سرمایه‌گذاری حتی به مقدار بسیار کم نیز به رشد اقتصادی و فردی کمک می‌کند. بنابراین، اگر پدر یا مادر خانواده هستید، بهتر است از دوران کودکی و نوجوانی فرزندانتان، آنها را با مسئله‌ی پس انداز و سرمایه‌گذاری آشنا کنید و مفاهیم اولیه اقتصادی را با زبانی ساده و اصطلاحات معمول به آن‌ها آموزش دهید تا از اهمیت سرمایه‌گذاری غافل نمانند. یادگیری مسائل اقتصادی و هوش اقتصادی تا حد زیادی به رفتار و عملکرد و آموزش‌های والدین بستگی دارد و در صورتی که به درستی انجام شود در آینده نتایج بسیار مثبتی برای فرزندان به بار می‌آورد.

سرمایه گذار موفق به این ده ویژگی عادت دارد

صحبت درباره‌ی ویژگی‌های یک سرمایه‌ گذار موفق آسان نیست چرا که هر یک از افراد موفق و مشهور دنیا شیوه‌ی مخصوص به خودشان را داشته‌اند و از راه‌های مختلفی به موفقیت دست پیدا کرده‌اند اما همه افراد موفق در زمینه‌های مختلف یک سری اصول کلی را رعایت کرده‌ و از انجام برخی کارها نیز خودداری کرده‌اند.

تشنه یادگیری و دانش

اولین و مهم‌ترین ویژگی یک سرمایه‌ گذار موفق داشتن دانش و اطلاعات کافی در زمینه مسائل اقتصادی و بازارهای مالی است. او همواره با مطالعه مقالات، کتاب‌ها و محتواهای به‌روز، در پی افزایش دانش خود است. بارها اشاره شده است که اگر به دنبال تجربه یک سرمایه‌گذاری موفق هستید، باید به اصول و مفاهیم اصلی آن بازار اشراف خوبی داشته باشید. هر چه اطلاعات و دانش سرمایه‌گذاری شما بیشتر شود، ریسک عدم موفقیت شما نیز کمتر خواهد شد.

تحقیق و مشاوره

سرمایه‌ گذار موفق پس از یادگیری اصول و قواعد سرمایه‌گذاری، درباره‌ی روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری، ابزارها و انتخاب‌های موجود تحقیق می‌کند و از متخصصان این حوزه‌ها مشورت می‌گیرد. روش‌ها و ابزارهای سرمایه‌گذاری بسیار متنوعی وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های مثبت و منفی مختص به خود را دارند. یک سرمایه‌ گذار موفق تمامی این روش‌های سرمایه گذاری را به دقت بررسی می‌کند تا بهترین و مناسب‌ترین آنها را انتخاب کند.

ذهن خلاق و مبتکر

داشتن ذهن خلاق و ایده‌های جدید و نو یکی از فاکتورهای مهم، برای رسیدن به موفقیت در سرمایه‌گذاری است. افرادی که ذهن خلاق دارند برای مسائل و مشکلات، راه‌حل‌های متفاوتی ارائه می‌کنند و در زمان ایجاد بحران با داشتن ایده‌های جدید مسائل را به خوبی مدیریت می‌کنند.

منظم و دارای برنامه‌ریزی

داشتن اهداف و مشخص کردن برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت برای رسیدن به آن اهداف، از ویژگی‌های بارز یک سرمایه گذار موفق به شمار می‌رود. برنامه‌ریزی و داشتن استراتژی‌های معاملاتی به ایجاد نظم و جلوگیری از کلافگی و سردرگمی کمک می‌کند. هنگامی که از قبل برای روز خود برنامه ریزی می‌کنید در واقع با ایجاد نظم از فراموش شدن کارها و آشفتگی ذهنی پیشگیری می‌کنید.

سرمایه گذاری آنلاین، ضامن نقدشوندگی مدیریت ثروت مانو

عقل سالم در بدن سالم

برخورداری از سلامت جسمی از مولفه‌های بسیار مهم در رسیدن به یک سرمایه‌ گذاری موفق است. نقش داشتن خواب باکیفیت، رژیم غذایی مناسب و تفریح سالم را نمی‌توان نادیده گرفت. کم‌خوابی یا خواب زیاد از عوامل مخربی هستند که بر دو وجه سلامت روح و جسم تاثیر منفی دارند.

مثبت اندیشی

دوری از افکار منفی و افرادی که دائما در حال غر زدن و شکایت از زمین و زمان هستند به تصمیم‌گیری بهتر کمک می‌کند. در صورتی که به آینده امیدوار نباشید، هرگز نمی‌توانید از فرصت‌های سرمایه‌گذاری بهترین استفاده را کرد.

مسئولیت‌پذیری

برای آن که بتوانید یک سرمایه‌ گذار موفق داشته باشید لازم است که خود را به انجام تعهداتتان ملزم کنید و انجام هیچ کاری را به تعویق نیندازید. تعلل و تنبلی در انجام امور، تنها باعث دور شدن از اهداف می‌شوند؛ بنابراین سعی کنید برنامه‌ریزی خود را با دقت اجرا کنید.

استفاده از تجربه افراد موفق

مطالعه زندگی‌نامه افراد موفق و شیوه سرمایه‌ گذاری آنها می‌تواند بسیار الهام‌بخش باشد. اگر چه راه‌های رسیدن به موفقیت برای هر کسی متفاوت است اما مطالعه تجربیات بزرگان در مواجهه با چالش‌های سرمایه‌گذاری می‌تواند بسیار راهگشا باشد. بسیاری از سرمایه گذاران داستان زندگی خود را به نگارش درآورده‌اند و شما می‌توانید زندگینامه این افراد را مطالعه کنید.

آگاهی از شرایط اجتماعی و سیاسی جامعه

شرایط اجتماعی و سیاسی جامعه نقش مهمی در روند سرمایه‌گذاری و نیز افزایش یا کاهش ریسک‌های سرمایه‌گذاری دارد. بنابراین، آگاهی از شرایط اجتماعی و سیاسی جامعه، می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های مهم بسیار کمک‌کننده باشد. بازارهایی مثل ارز، طلا، بورس و مسکن تا حد بسیار زیادی به شرایط کلی کشور وابسته هستند.

هدفمند

همانطور که گفته شد، افراد موفق، هدفمند زندگی می‌کنند و برای نیل به اهداف بزرگ خود، گام‌های کوچک را به درستی برمی‌دارند.

سخن پایانی

وبلاگ مانو تلاش می‌کند در مقالات متعددی، گوشه‌ای از تجربیات افراد موفق را برای شما به اشتراک بگذارد. سامانه مدیریت ثروت مانو، شرایطی فراهم کرده است که افراد با هر سطح از دانش تخصصی و بدون نیاز به صرف زمان، بتوانند متناسب با درجه ریسک‌پذیری خود، بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری را به صورت غیرمستقیم، انتخاب کنند.

  • انتشار

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ نظری برای این مطلب نوشته نشده، شما اولین نفر باشید.