6 ماه قبل

بهترین سرمایه گذاری در حال حاضر

126 نفر 5 دقیقه
بهترین سرمایه گذاری در حال حاضر - مانو

در حال حاضر با شرایط اقتصادی عجیبی که با آن روبرو هستیم، سرمایه‌گذاری و حفظ سرمایه واجب به نظر می‌رسد. اما گزینه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد. این که بهترین سرمایه گذاری در حال حاضر کدام بازار است را باید با تحقیقات بیشتری به آن پاسخ داد، که در ادامه در مورد آن بحث شده است.

چرا باید به دنبال بهترین گزینه سرمایه‌گذاری باشید؟

با وضعیت تحریم و شرایطی که کشور از لحاظ اقتصادی با آن روبرو است، کمتر شدن ارزش روزانه ریال، باید سعی کنید از راه‌های جایگزین، سرمایه خود را افزایش دهید. شما می‌توانید سرمایه‌گذاری‌های مختلفی انجام دهید، در قدم اول می‌توانید بر روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید، دانش و مهارت خودتان را افزایش دهید، تا در آینده با افزیش درآمدتان بتوانید از آن بهره‌برداری کنید.

ملک بخرید، خریداری ملک یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین روش‌ها برای سرمایه‌گذاری در ایران است. اما برای ورود به این بازار به سرمایه زیادی احتیاج دارید و باید این موضوع را بپذیرید، که مدت زیادی از سرمایه‌تان استفاده نکنید تا به سوددهی برسد. نقد کردن این نوع از سرمایه کار چندان آسانی نیست. علاوه بر ملک، بازار ارز و طلا نیز، در چند سال اخیر محبوبیت بسیاری پیدا کردند، چرا که کاهش ارزش ریال باعث شده، افراد به دنبال تبدیل سرمایه خود باشند، تا از بین رفتن پولشان جلوگیری کنند. اما بازار دیگری که این روزها با اقبال خوبی روبرو شده، بازار سرمایه (بورس اوراق بهادار) است. از مزایای بازار سهام این است که شما با هر میزان سرمایه‌ای که دارید، می‌توانید وارد معاملات شوید و احتیاج به پول زیادی ندارید. در این بازار انتخاب‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد و اگر هوشمندانه عمل کنید و بتوانید بازار را رصد و تحلیل کنید، به سود خوبی دست پیدا خواهید کرد. با توجه به رو به رشد بودن بازار بورس و حمایت‌های مختلفی که از این بازار می‌شود، انتخاب خوبی برای ورود است و احتمالا بهترین گزینه‌ای است که در حال حاضر می‌توان به آن اتکا کرد تا علاوه بر افزایش سود، از صنایع داخلی کشور نیز حمایت کرد.

البته ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که برای موفقیت در بورس به تخصص و صرف زمان برای بررسی مولفه‌های اقتصادی نیاز خواهید داشت. اما با توجه به اینکه شروع سرمایه‌گذاری بسیار اهمیت دارد، می‌توانید در ابتدا با سرمایه‌گذاری غیرمستقیم اقدام کنید. طرح‌های سرمایه‌گذاری مانو، از ابزارهای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم به شمار می‌روند که متناسب با درجه‌ ریسک‌پذیری افراد طراحی شده است. با سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها نیازی به دانش تخصصی مالی و صرف زمان ندارید، و سرمایه شما در اختیار تیم متخصص و حرفه‌ای قرار می‌گیرد و آنها با توجه به تجربه و تکنولوژی که دارند، بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری را برای شما انتخاب می‌کنند.

چرا سرمایه‌گذاری کنیم؟

سرمایه‌گذاری می‌تواند منبع درآمد دیگری برای شما فراهم کند، به شما در تأمین بودجه بازنشستگی کمک کند یا حتی در آینده شما را از یک گرفتاری مالی خلاص کند. مهمتر از همه، سرمایه‌گذاری به شما کمک می‌کند تا ثروت خود را رشد دهید، با این کار امکان تحقق اهداف مالی و افزایش تدریجی قدرت خرید را ممکن می‌سازید. اگر سرمایه‌ای دارید که از آن استفاده نمی‌کنید، تصمیم عاقلانه‌ای است این پول را در سرمایه‌گذاری به کار بگیرید و آن را رشد دهید.

در حالی که سرمایه‌گذاری می‌تواند ثروت ایجاد کند، شما همچنین می‌توانید با پذیرش درجه‌ای از ریسک سرمایه خود را بیشتر و بیشتر کنید. صرف نظر از شرایط کلی، شما روش‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در اختیار دارید، از گزینه‌هایی کم‌ریسکی مانند حساب‌های بانکی گرفته تا گزینه‌های با ریسک متوسط ​​مانند برخی صندوق‌های سرمایه‌گذاری و حتی گزینه‌های با ریسک بالاتر مانند سهام و صندوق‌های سهامی. این خبر خوبی برای شما است، زیرا این تنوع به این معنی است که شما می‌توانید سرمایه‌گذاری‌هایی پیدا کنید که بازده متنوعی داشته و متناسب با نمایه ریسک شما باشد.

چه مواردی را باید در نظر بگیرید؟

تحمل ریسک و افق زمانی در مورد نحوه تخصیص سرمایه‌گذاری مناسب برای شما نقش زیادی ایفا می‌کند. ارزش هر یک  از این سرمایه‌گذاری‌ها، می‌تواند در دوره‌های نوسانی آشکارتر شود.

سرمایه‌گذاران محافظه‌کار یا کسانی که در آستانه بازنشستگی هستند ممکن است راحت‌تر درصد بیشتری از اوراق بهادار خود را به سرمایه‌گذاری‌های کم‌خطر اختصاص دهند. این موارد همچنین برای افرادی که برای اهداف کوتاه‌مدت و میان‌مدت پس‌انداز می‌کنند، بسیار مناسب است. اگر بازار بی‌ثبات شود، این بازارها با ضرر کمتری روبرو هستند.

کسانی که روحیه ریسک‌پذیری دارند، می‌توانند وارد بازارهای پرخطرتری شوند. افق زمانی طولانی‌تر به شما این امکان را می‌دهد که نوسانات سهام را از بین ببرید و به عنوان مثال از بازده بالقوه بالاتر آنها بهره‌مند شوید.

اگر می‌خواهید ثروت خود را افزایش دهید، می‌توانید به سرمایه‌گذاری‌های با ریسک کمتر که بازده متوسطی دارند، بپردازید یا می‌توانید ریسک بیشتری بپذیرید و احتمالا سود بیشتری کسب کنید. یا می‌توانید هر دو را انجام دهید و یک رویکرد متعادل داشته باشید، پولتان را حفظ کنید و فرصت رشد در بلندمدت برای خودتان بوجود آورید. سرمایه‌گذاری در بازار بورس به شما این اجازه را می‌دهد، که در صنعت‌های مختلفی به سرمایه‌گذاری بپردازید تا نوسان در یک صنعت، بازدهی شما را تحت تاثیر قرار ندهد. در این مقاله سعی شد، برخی از نکاتی که ما را به سمت بهترین گزینه سرمایه گذاری در حال حاضر هدایت کند، پرداخته شود.

  • انتشار

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ نظری برای این مطلب نوشته نشده، شما اولین نفر باشید.